Anasayfa / Haberler / ATGB Brüksel’de Türk İşadamlarıyla buluştu

ATGB Brüksel’de Türk İşadamlarıyla buluştu

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği kuruluş çalışmalarını büyük bir hızla ve istekle sürdürüyor.

Almanya’da gerçekleştirilen bir dizi toplantıdan sonra resmiyet kazanan ve Avrupa genelinde örgütlenme çalışmalarını sürdüren ATGB Başkan ve yöneticileri Brüksel’de Türk iş adamları ile bir toplantı gerçekleştirdiler.

ATGB Başkanı Orhan Buyurman, ’Avrupa’da yeni bir iş adamları yapılanmasını gerçekleştiriyoruz. Siyaset üstü, insanımızı kucaklayan, iş adamları ve arkadaşlarımıza hedef gösteren, vatandaşlarımıza rehberlik yapacak bir anlayışla bir araya geldik. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübeler ışığında, kalıcı olduğumuz Avrupa’da yönetilen değil,yöneten ve bu manada genç liderler,önderler yetiştiren bir kurum olmak istiyoruz. Sorunlarımız çok ve bunları biliyoruz. Bu konuda çözüm önerilerimizde var. Almanya’dan sonra Belçika,Hollanda ve diğer ülkelerdeki iş adamları ile de bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz’diyerek, Belçika’daki dostları ile tanıştılar ve onlarında bu yapılanmaya katılmalarını istediler.

Brüksel’de gerçekleştirilen toplantıya, ATGB Genel Başkanı Orhan Buyurman, Genel Sekreter Muharrem Uslubaş, Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Ören, Yönetim Kurulu Üyesi ve Dış İlişkiler Sorumlusu Necati Duman, Genel Başkan Yardımcısı ve Belçika Temsilcisi Ethem Kışlalı, iş Adamları Halit Aydın, Mustafa Kaymak, Yüksel Doğan, Erdal Gül, Deniz Çetin,Mehmet Yıldırım, Kadir Yücelbaş katılarak, örgütlenme ile ilgili görüş ve düşüncelerini başkan ve yöneticiler ile paylaştılar.