Anasayfa / Haberler / Avrupalı Türk Girişimciler Birliği resmen kuruldu

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği resmen kuruldu

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği (ATGB) Almanya Gelsenkirchen’de gerçekleştirilen genel kongre ile resmen kuruldu.

Avrupa ile Türkiye arasında ekonomik alanda köprü vazifesi görmeyi kendilerine hedef belirleyen Avrupalı Türk Girişimciler Birliği ilk Genel Kurulu toplantısını Gelsenkirchen’deki Marmaris Restaurant’ta gerçekleştirdi.

Genel Kurul toplantısına çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri, işverenler ve çok sayıda medya temsilcisi katıldı.

Tüzük çalışması ve hedeflerin belirlenmesinden sonra yapılan Yönetim Kurulu seçiminde başkanlığa Karabüklü İş adamı Orhan Buyurman seçildi.

Buyurman; ”Avrupa’da kurulmuş birçok işveren derneğimiz var. Herkes kendi alanında çalışmalar düzenliyor. Bizde bunlardan biri olmak istiyoruz. Kesinlikle hiçbir derneğe ve sivil toplum örgütüne alternatif değiliz. Tek amacımız güçlerimizi birleştirip daha güzel çalışmalar yapmak. 140.000 işverenimizle yıllık 50 milyar ciro yapan bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli yeteri kadar değerlendiremiyoruz. Bu kadar güçlü bir platformun sesi gür çıkmıyor. Sorunlarımıza eğilecek ve çözüm bulacak mercileri zor buluyoruz. Avrupalı Türk Girişimciler Birliği bu potansiyeli iyi değerlendirip işverenlerimizin sorunlarını gündeme taşımada öncü bir kurulu olacak. Birliğimiz buradaki sorunlara çözümler ararken düzenleyeceği paneller, fuarlar ve sempozyumlarla Türkiye ile Avrupa’nın daha da yakınlaşması yönünde köprü vazifesi görecektir. Giderek daralan iş piyasası ve gençlerimizin mesleksiz yetişmelerine karşı önlem niteliğinde ise meslek eğitimini teşvik ve işyerlerimizde meslek eğitimi verme konularında çalışmalar başlatacağız” dedi.

avrupali-turk-girisimciler-birligi-kuruldu-3

avrupali-turk-girisimciler-birligi-kuruldu-1

avrupali-turk-girisimciler-birligi-kuruldu-2