Anasayfa / Haberler / Basın Açıklaması

Basın Açıklaması

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, Milletimizin ve Demokrasinin yanındayız.

Aziz Milletimize, Milli İradeye, seçilmiş Hükümetimize ve Devletimize yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan ve 16 Temmuz sabahı etkisiz hale getirilen kalkışma girişimini esefle kınıyoruz.

Demokrasimize yapılan her türlü müdahaleyi kabul edilemez olarak değerlendiriyor ve vatanımıza koşulsuz sahip çıkma vakti olduğunu beyan ediyoruz.

Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, kalkışma teşebbüsünü engelleyen Başbakanımız Binali Yıldırım, TBMM Üyeleri, Güvenlik Kuvvetleri, Vatandaşlarımız ve Değerli Basınımıza teşekkür eder, bu vesile ile demokrasiye ve ülkemize olan inancımızı yineleriz.

Yine bizim de Avrupalı Türk Girişimciler Birliği olarak büyük katkı verdiğimiz, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği’nin (UETD) düzenlemiş olduğu, DARBEYE KARŞI DEMOKRASİ MİTİNGİ’nin organizasyonu için Genel Başkan Zafer Sırakaya’nın şahsında tüm birlik üyelerine teşekkür ederiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu kalkışma girişimine direnirken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere aziz milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Avrupalı Türk Girişimciler Birliği